O zwierzętach

Niebezpieczne geny

Zachowania agresywne w przypadku psów ras olbrzymich są bez wątpienia poważnym problemem ze względu na niebezpieczeństwo jakie stwarzają. Atakujący człowieka jamnik zdoła go co najwyżej skaleczyć. Owczarek kaukaski może zabić.

CZYTAJ DALEJ  >>

Leonberger - wielki przyjaciel

Jest olbrzymi. I kudłaty. Kiedy idzie na spacer, co i raz słychać okrzyki "Ale wielki pies! Ogromny!", ale też "Jaki piękny! Przepiękny pies!". Takie właśnie emocje budzi leonberger, jeden z największych psów na świecie i - w opinii wielu - także jeden z najpiękniejszych.

CZYTAJ DALEJ  >>

Kundelek nie ma kompleksów

Uważane za gorsze kundle nie ustępują psom rasowym, a wręcz przeciwnie pod wieloma względami je przewyższają. Niedawno opublikowane badania naukowe dowodzą, że nie są mieszaniną różnych psich ras, lecz odrębną, samodzielną rasą genetyczną.

CZYTAJ DALEJ  >>

Bliskie spotkania dużych i małych

Spacer z psem to czas relaksu, relaksu to czas... Chyba, że Twój pies należy do tych zdecydowanie dużych, a zza zakrętu nagle wyjdzie piesek w rozmiarze mini prowadzony przez kompletnie nie znającego się na psich zachowaniach, ale za to mocno nerwowego, właściciela...

CZYTAJ DALEJ  >>

Boerboel - bestia z dalekiej Afryki

W XVII i XVIII wieku do Afryki Południowej masowo napływali przybysze z Holandii oraz Francji i Niemiec. Byli to przeważnie chłopi, którzy osiedlali się na słabo zaludnionych terenach. Po holendersku "chłop" to "boer". Słowo to wymawia się "bur", stąd w języku polskim nazwa Burowie.

CZYTAJ DALEJ  >>